Історія кави по-турецьки або як кава став національним напоєм Туреччини

kofe-v-turkyiПродавець кави в СтамбулеРодиной кави вважається Ефіопія, але приготований кави по-турецьки один з найпопулярніших рецептів у світі. Як же він став національним напоєм Туреччині ми і хочемо вам розповісти.

Так кава в Туреччині була завезений з Ємену в XVI столітті. За першою версією це зробили сирійці Шемс і Хютм в 1555 році, коли у них була поїздка в Туреччину. З іншого — це сталося за султана Сулеймана Чудового. Губернатор Ємену Оздемір Паш пригостив султана божественним напоєм, який його сильно вразив і незабаром у палаці з’явилася нова посада «головний кавовар».
Кава стала поширюватися. Спочатку його подавали в маєтках знаті, але незабаром стали відкриватися громадські кав’ярні. Перша з’явилася в Стамбулі в 1564 році, і це була перша публічна кав’ярня в світі. За чашкою кави відпочивали, розважалися, вели філософські та політичні бесіди. Довгий час відвідувати кав’ярні було дозволено тільки чоловікам. Однак жінки з задоволенням пили каву вдома або в хамамі. Є така думка, що в Османській імперії існував закон, згідно з яким жінка могла подати на розлучення з чоловіком, якщо він був не в змозі покрити її витрати на дві-три чашки кави в день.

В період правління султана Мурада IV (1623-1640) вийшла заборона на розпивання кави, алкогольних напоїв і куріння для всіх жителів Османської імперії. Це було пов’язано з тим, що зібравшись відпочити і випити улюблений напій, нерідко обговорювалася і критикувалася правляча влада. Порушників чекала шибениця, а бувало, що навіть інших садовили в мішок з-під кавових зерен і кидали в море. Тим не менше число нелегальних кав’ярень продовжувало зростати і приймачі Мурада зважилися на скасування цієї заборони.

З тих пір в Туреччині з’явилося безліч традиційних ритуалів, пов’язаних з кавою, а саме приготування напою перетворилося на цілий обряд, яких не знає Туристична планета в інших місцях.

Що примітно, перший у світі спеціалізований магазин кави «Ківа Хан» був відкритий саме в Константинополі.

В наші дні кави безумовно є національним напоєм Туреччини. Саме турки придумали свій особливий спосіб його приготування, вони винайшли джезву (турку). Як приготувати каву в турці можна подивитися тут.